pondělí 25. února 2013

Čistý domov versus domácí mazlicci? Můžete mít obojíŘešíte věčný boj s chlupy a nečistotami od Vašich domácích miláčků? Nerezignujte, ale vyhrajte tento boj a bydlete v příjemném a čistém prostředí. Chlupatých společníků se vzdávat samozřejmě nemusíte.

 

Chlupatý koberec

Stejně jako naše vlasy, také chlupy kočiček a pejsků se nacházejí všude po bytě. A nejlépe se jim daří skrývat mezi vlákny od koberců. Ne všechny vysavače jsou schopné dokonale vysát všechny zapadlé chloupky, a pokud navíc máte doma kromě domácího zvířátka také malé dítko, je ještě důležitější udržovat svůj byt v čistotě a zbavit se alergenů. Jedním z dobrých pomocníků v boji proti nečistotám je vodní vysavač, ten však doma nemá každý a proto nabízíme také jednoduchou radu, postačí Vám váleček na malování a izolepa, kterou má každý doma. Váleček obalíte izolepou a přejedete jím několikrát po koberci, budete žasnout kolik chlupů tímto způsobem „pochytáte“.

 

Flekatý pes ano. Gauč ne!

Pořídili jste si nový světlý kožený koberec a Váš nový drahý kus nábytku ušpinil Váš mazlíček. Nebojte se na něj použít tuhé tělové mýdlo, které je dobře nejen pro Vás, ale také pro tuto důležitou součást obývacího pokoje. Několikrát mýdlem přejdete po skvrně, utřete suchým hadrem a gauč je zase jako nový.

 

Zhluboka se nadechněte a nasajte svěžest

Kočičky a pejskové na našich kobercích a podlahách s oblibou nechávají loužičky. Skvrny na podlaze či koberci se zbavíme poměrně snadno s pomocí teplé mýdlové vody a kartáče. Jak ale předejít zápachu? Kromě chemických osvěžovačů vzduchu můžete pro tentokrát vsadit také na přírodní metodu. Do rozprašovače si nachystáte směs vody, jedlé sody a citronové šťávy. Jedlá soda neutralizuje zápachy a čerstvá citronová šťáva ničí bakterie, takže hurá od toho.

Žádné komentáře:

Okomentovat