čtvrtek 21. února 2013

Kam s odpadky? Naučte se je třídit

 

Všude v mediích slýcháme, že bychom měli třídit odpad, důvody jsou poměrně jednoduché, opětovné využití materiálů a ekologické šetření země. I přes tyto ušlechtilé důvody většina lidí se stále ještě třídit odpad nenaučila, pokud však patříte k těm zodpovědnější jedincům, učte také třídit odpad své děti, protože věci, které se naučí v dětství, jim budou přínosem hlavně do budoucna.


Třídění je zábava


Pokud nevíte, jak účelně zabavit své dítě a zároveň ho naučit něco užitečného do života, naučte ho třídit odpad pomocí interaktivních her, které bez problému najdete na internetu. Pokud už od malička povedete své dítě k tomu, aby mělo pozitivní vztah k ekologii a recyklaci odpadů, v dospělosti to bude dělat již automaticky.
 


Nepleťte si barvičky


Na ulicích se nejčastěji můžeme setkat se žlutými, modrými, červenými a zelenými kontejnery, na kterých je naštěstí také napsáno, k jakému účelu slouží, takže se nemusíme řídit pouze podle barev. Jen pro připomenutí, pokud tápáte nad tím, který odpad patří kam, zelené jsou určené na sklo, žluté na plast, modré na papír a červené slouží na recyklaci elektroodpadu.


Starší oblečení může pomoci druhým


V některých městech můžeme najít také červené kontejnery, které slouží na sběr obnošeného, nepotřebného šatstva, to pak putuje do různých center, které podporují lidi v tísni a bez domova. Šatstvo, které se do kontejnerů dává, by však mělo být čisté a nositelné.


Nedobrané léky nevyhazujte


Pokud řešíte otázku kam s nepoužitými léky, rozhodně je nevyhazujte do košů a popelnic, léky se totiž řadí mezi nebezpečné odpady a v případě nevhodného vyhození by mohly mít za následek znečištění vody a půdy. Veškerá léčiva odevzdejte do kterékoliv lékárny ve Vašem městě.

Žádné komentáře:

Okomentovat