středa 13. dubna 2016

Čisté koberce efektivně a bez námahy

3 důvody, proč si nechat vyčistit koberec:

Důvod č. 1: roztoči

Možná si kladete otázku, proč se vůbec pouštět do hloubkového čištění koberců, když na pohled nevypadají znečištěně? Zdánlivá čistota po vysávání rozhodně neznamená, že jsou koberce opravdu čisté. I když sice okem nic nezpozorujete, koberce jsou ideálním domovem pro malé, pouze mikroskopem viditelné roztoče. Ti vás sice nesežerou, ani nekousnou, ale mohou vám způsobit alergie či astma.Důvod č. 2: prach

Dalším důvodem je prach. Klasický vysavač sice pojme větší částice, ale i po vysátí působí koberec jako lapač prachových částic. Ty se z něj pak uvolňují do ovzduší a podílí se na zhoršení kvality vdechovaného vzduchu. Pomocí čištění namokro dojde k důkladnému vyprání koberce a odstranění prachových částic z jednotlivých vláken.

Důvod č. 3: skvrny

Nemusíte mít ani malé děti či domácí mazlíčky, aby se vám na koberci sem tam objevila nějaká ta skvrna. I když se ji pokusíte ručně odstranit, nikdy se vám to nepovede natolik, aby alespoň při pohledu z blízka nebyla poznat. Pomocí strojového čištění pronikne čisticí prostředek do hloubky vlákna a vytáhne z něj i to, co vám se ručně zdaleka nepodaří. Skvrnu pak už nenaleznete ani s pomocí lupy.

Pokud se vám nejedná ani tak o estetickou čistotu vašich koberců, měli byste myslet především na tu zdravotní. Dle Světové zdravotnické organizace je takzvané mokré čištění nebo praní koberců doporučováno alespoň jednou za rok. Nemáte-li možnost provést si toto čištění sami, pak se obraťte na úklidovou firmu, která je vybavena speciálními vysavači na vodu a dalšími přístroji, které se postarají o to, že váš koberec bude opravdu čistý a bez nechtěného života uvnitř.

Žádné komentáře:

Okomentovat