středa 13. dubna 2016

Čisté koberce efektivně a bez námahy

3 důvody, proč si nechat vyčistit koberec:

Důvod č. 1: roztoči

Možná si kladete otázku, proč se vůbec pouštět do hloubkového čištění koberců, když na pohled nevypadají znečištěně? Zdánlivá čistota po vysávání rozhodně neznamená, že jsou koberce opravdu čisté. I když sice okem nic nezpozorujete, koberce jsou ideálním domovem pro malé, pouze mikroskopem viditelné roztoče. Ti vás sice nesežerou, ani nekousnou, ale mohou vám způsobit alergie či astma.Důvod č. 2: prach

Dalším důvodem je prach. Klasický vysavač sice pojme větší částice, ale i po vysátí působí koberec jako lapač prachových částic. Ty se z něj pak uvolňují do ovzduší a podílí se na zhoršení kvality vdechovaného vzduchu. Pomocí čištění namokro dojde k důkladnému vyprání koberce a odstranění prachových částic z jednotlivých vláken.

Důvod č. 3: skvrny

Nemusíte mít ani malé děti či domácí mazlíčky, aby se vám na koberci sem tam objevila nějaká ta skvrna. I když se ji pokusíte ručně odstranit, nikdy se vám to nepovede natolik, aby alespoň při pohledu z blízka nebyla poznat. Pomocí strojového čištění pronikne čisticí prostředek do hloubky vlákna a vytáhne z něj i to, co vám se ručně zdaleka nepodaří. Skvrnu pak už nenaleznete ani s pomocí lupy.

Pokud se vám nejedná ani tak o estetickou čistotu vašich koberců, měli byste myslet především na tu zdravotní. Dle Světové zdravotnické organizace je takzvané mokré čištění nebo praní koberců doporučováno alespoň jednou za rok. Nemáte-li možnost provést si toto čištění sami, pak se obraťte na úklidovou firmu, která je vybavena speciálními vysavači na vodu a dalšími přístroji, které se postarají o to, že váš koberec bude opravdu čistý a bez nechtěného života uvnitř.

1 komentář:

  1. There has been a surge in demand for CNC machines throughout all the business verticals, owing to their time effective operations in mass manufacturing industries similar to automobile. Furthermore, CNC provides enhanced security & security throughout manufacturing operations, controls knowledge visitors, improves course of quality, and reduces time between design & manufacturing. In addition, CNC provides superior protection with its intelligence software program and hardware interface to workforce in dangerous work environments similar to mining and manufacturing crops. Computer numerical managed lathes, additionally known as CNC lathes, are Jumbo Vacuum Storage Bags changing older, conventional manufacturing fashions. The workpiece is mounted on the center of the slicing machine so that the slicing tools are on the outside of the piece.

    OdpovědětVymazat