pátek 31. května 2013

Jak se zbavit létajícího hmyzu v bytě

K domácí pohodě velmi přispívá útulný a uklizený dům. Co ale dělat ve chvíli, kdy je váš byt, či dům napaden náletem otravného hmyzu? Nemusíte se už déle v noci schovávat pod přikrývkou a doufat, že vám krvežíznivý komár nevysaje krev, zapomeňte také na bzučení otravných much a vypořádejte se s všudypřítomnými muškami. Boj může začít.

Komárům vstup zakázán



S těmi to zákeřnými letci s výborným čichem to není vůbec lehké, svou kořist cítí na míle daleko, existují ale zaručené rady, jak si nenechat sát krev alespoň v bezpečí domova. Jedna současná studie přišla na zajímavý objev, silice skořice dokáže skvěle odpuzovat komáry, když si koupíte vonný olej se skořicí, zbavíte se komárů a navíc krásně provoníte byt a to už stojí za to, ne? Dalším zaručeným řešením jsou přístroje s insekticidy a sítě a moskytiéry na okna a na dveře, která jednoduše komáry nepustí dál.


Moucha už si u vás doma nezabzučí


Moucha vám sice krev nevysaje, to však nemění nic na tom, že tento hmyz není v domě o nic víc vítán než složenka ve schránce. Stejně jako se můžete jednoduše vypořádat se složenkou, velmi snadno se také zbavíte otravných much. Nejpohodlnějším řešením je zakoupení elektrického odpařovače, odpuzovače hmyzu, či oblíbeného lapače hmyzu. Můžete ale také vsadit na obyčejnou mucholapku, málokdo také ví, že muškáty a další vonné květiny v truhlících jsou přírodním a účinným repelentem.


Nepusťte octomilky do domu


Těšíte se na léto? Na ovoce na zahradě a na báječné teplo? Jistě bude ještě příjemnější, pokud se zbavíte nepříjemných octomilek. Tito milovníci všeho sladkého se s radostí sami pozvou na vaše šťávy, pivo, či přezrálé ovoce. Pokud jim však tuhle hostinu nechcete dopřát, měli byste se řídit jednoduchými radami. Nechávejte ovoce v lednici a ne na míse na stole, stejně tak se vyhněte nechávání sladkých koláčů na talířích. Jakýkoliv organický odpad hned odnášejte z domu, nedopité víno, šťávu nebo pivo schovávejte do lednice a čistěte odpad. Pokud se však octomilky u vás doma již objevily, lehce je vyženete hřebíčkem, jehož vůně ho odpuzuje, nebo je můžete utopit v octu. Rychlím řešením je také sprej proti hmyzu. 

Žádné komentáře:

Okomentovat